ساخت و راه اندازی انواع کوره های افقی و عمودی تولید شیشه های نشکن و خم آذرجام


یکی از ماشین آلات تولید شیشه های ایمنی کوره می باشد که جهت نشکن نمودن شیشه استفاده می شود. صنایع شیشه ایمنی آذرجام نشکن از سال 1362 فعالیت خود را در زمینه ساخت و راه اندازی ماشین آلات شیشه ایمنی آغاز نموده و تاکنون نسبت به راه اندازی بسیاری از تجهیزات و ماشین آلات و به ویژه کوره های تخت وخم تعداد کثیری از کارخانجات و واحدهای تولیدی شیشه در سرتاسر کشور اقدام نموده است. برای سکوریت (نشکن) نمودن شیشه دو نوع کوره وجود دارد یکی کوره عمودی و دیگری کوره افقی. کوره عمودی مدتهاست که منسوخ شده وکاربرد چندانی ندارد و جای خود را به کوره افقی داده است.
کوره افقی تولید شیشه سکوریت (نشکن) از چهار قسمت میز بارگذاری، محفظه حرارت دهی، محفظه کونچ سازی و میز بار برداری تشکیل شده است . این دستگاه مهمترین ماشین در فرآیند تولید شیشه های سکوریت محسوب می شود. بخشهای مختلف این دستگاه به وسیله کنترلگرPLC بصورت دقیق و هماهنگ با یکدیگر کار می کنند. دمای بخشهای مختلف شیشه و کوره بوسیله چندین حسگر حرارتی مختلف تعیین می شود و موقعیت شیشه در دستگاه بوسیله حسگرهای نوری مشخص می گردد. در مجموع این دستگاه از پیشرفته ترین ماشین آلات صنعت شیشه ایمنی می باشد. صنایع شیشه ایمنی آذرجام نشکن به عنوان تنها واحد تولید کننده این نوع ماشین آلات در منطقه خاورمیانه می باشد.
ابعاد کوره های تولیدی صنایع شیشه ایمنی آذرجام نشکن طبق درخواست مشتری بوده و حداقل و حداکثر این ابعاد به شرح زیر می باشد :
حداقل عرض 1300 میلی متر * حداقل طول 2600 میلی متر
حداکثر عرض 2440 میلی متر *حداکثر طول 5200 میلی متر 


       
 کوره شیشه ایمنی آذرجامکوره های تولیدی صنایع شیشه آذرجام توانایی نشکن کردن شیشه در ضخامتهای مختلف 4 تا 19 میلی متر را دارا می باشد.